TDK Corporation CGA7M1C0G3F820K200KA
Part No.:
CGA7M1C0G3F820K200KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA7M1C0G3F820K200KA.pdf
Description:
CAP CER 82PF 3KV C0G 1808
Shipping
Inventory:381
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA7M1C0G3F820K200KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA7M1C0G3F820K200KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA7M1C0G3F820K200KA?
Image CGA7M1C0G3F820K200KA
Part Number CGA7M1C0G3F820K200KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 82 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)