TDK Corporation CGA7L1X7S3A472M160KA
Part No.:
CGA7L1X7S3A472M160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA7L1X7S3A472M160KA.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 1KV X7S 1808
Shipping
Inventory:965
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA7L1X7S3A472M160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA7L1X7S3A472M160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA7L1X7S3A472M160KA?
Image CGA7L1X7S3A472M160KA
Part Number CGA7L1X7S3A472M160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4700 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)