TDK Corporation CGA7L1C0G3F330K160KA
Part No.:
CGA7L1C0G3F330K160KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA7L1C0G3F330K160KA.pdf
Description:
CAP CER 33PF 3KV C0G 1808
Product Status:
Active
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA7L1C0G3F330K160KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA7L1C0G3F330K160KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA7L1C0G3F330K160KA?
Image CGA7L1C0G3F330K160KA
Part Number CGA7L1C0G3F330K160KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)