TDK Corporation CGA7K1X7R3D102M130KE
Part No.:
CGA7K1X7R3D102M130KE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA7K1X7R3D102M130KE.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA7K1X7R3D102M130KE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA7K1X7R3D102M130KE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA7K1X7R3D102M130KE?
Image CGA7K1X7R3D102M130KE
Part Number CGA7K1X7R3D102M130KE
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)