TDK Corporation CGA7K1X7R3D102M130KA
Part No.:
CGA7K1X7R3D102M130KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA7K1X7R3D102M130KA.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1808
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2000V (2kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA7K1X7R3D102M130KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA7K1X7R3D102M130KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA7K1X7R3D102M130KA?
Image CGA7K1X7R3D102M130KA
Part Number CGA7K1X7R3D102M130KA
Product Status Active
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2000V (2kV)
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)