TDK Corporation CGA7G1C0G3F180K110KA
Part No.:
CGA7G1C0G3F180K110KA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA7G1C0G3F180K110KA.pdf
Description:
CAP CER 18PF 3KV C0G 1808
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA7G1C0G3F180K110KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA7G1C0G3F180K110KA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA7G1C0G3F180K110KA?
Image CGA7G1C0G3F180K110KA
Part Number CGA7G1C0G3F180K110KA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 18 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)