TDK Corporation CGA7G1C0G3F150K110KA
Part No.:
CGA7G1C0G3F150K110KA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA7G1C0G3F150K110KA.pdf
Description:
CAP CER 15PF 3KV C0G 1808
Shipping
Inventory:994
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
CGA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
3000V (3kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1808 (4520 Metric)
Size / Dimension:
0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA7G1C0G3F150K110KA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA7G1C0G3F150K110KA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA7G1C0G3F150K110KA?
Image CGA7G1C0G3F150K110KA
Part Number CGA7G1C0G3F150K110KA
Manufacturer TDK Corporation
Series CGA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 15 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Size / Dimension 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)