CGA7F1C0G3F120K085KA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA7F1C0G3F120K085KA |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Capacitance | 12 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 3000V (3kV) |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | High Voltage |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1808 (4520 Metric) |
| Size / Dimension | 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.039" (1.00mm) |