TDK Corporation CGA6P4NP02J333J250AA
Part No.:
CGA6P4NP02J333J250AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P4NP02J333J250AA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 630V NP0 1210
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P4NP02J333J250AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P4NP02J333J250AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P4NP02J333J250AA?
Image CGA6P4NP02J333J250AA
Part Number CGA6P4NP02J333J250AA
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)