TDK Corporation CGA6P4C0G2W333J250AE
Part No.:
CGA6P4C0G2W333J250AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P4C0G2W333J250AE.pdf
Description:
CAP CER .033UF 450V C0G/NP0 1210
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P4C0G2W333J250AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P4C0G2W333J250AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P4C0G2W333J250AE?
Image CGA6P4C0G2W333J250AE
Part Number CGA6P4C0G2W333J250AE
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)