TDK Corporation CGA6P3X8R2A684M250AB
Part No.:
CGA6P3X8R2A684M250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P3X8R2A684M250AB.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V X8R 1210
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P3X8R2A684M250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P3X8R2A684M250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P3X8R2A684M250AB?
Image CGA6P3X8R2A684M250AB
Part Number CGA6P3X8R2A684M250AB
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)