TDK Corporation CGA6P3X8R2A684K250AD
Part No.:
CGA6P3X8R2A684K250AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P3X8R2A684K250AD.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 100V 1210 EPOXY
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P3X8R2A684K250AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P3X8R2A684K250AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P3X8R2A684K250AD?
Image CGA6P3X8R2A684K250AD
Part Number CGA6P3X8R2A684K250AD
Product Status Active
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)