TDK Corporation CGA6P3X8R1C106M250AB
Part No.:
CGA6P3X8R1C106M250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P3X8R1C106M250AB.pdf
Description:
CAP CER 10UF 16V X8R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P3X8R1C106M250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P3X8R1C106M250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P3X8R1C106M250AB?
Image CGA6P3X8R1C106M250AB
Part Number CGA6P3X8R1C106M250AB
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)