TDK Corporation CGA6P3X7T0E107M250AB
Part No.:
CGA6P3X7T0E107M250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P3X7T0E107M250AB.pdf
Description:
CAP CER 100UF 2.5V X7T 1210
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.114" (2.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P3X7T0E107M250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P3X7T0E107M250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P3X7T0E107M250AB?
Image CGA6P3X7T0E107M250AB
Part Number CGA6P3X7T0E107M250AB
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 2.5V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.114" (2.90mm)