TDK Corporation CGA6P3X7S1H106K250DB
Part No.:
CGA6P3X7S1H106K250DB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P3X7S1H106K250DB.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,1210,X7S,50V,10
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P3X7S1H106K250DB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P3X7S1H106K250DB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P3X7S1H106K250DB?
Image CGA6P3X7S1H106K250DB
Part Number CGA6P3X7S1H106K250DB
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)