TDK Corporation CGA6P3X7R1E685M250AB
Part No.:
CGA6P3X7R1E685M250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P3X7R1E685M250AB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210
Shipping
Inventory:446
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P3X7R1E685M250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P3X7R1E685M250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P3X7R1E685M250AB?
Image CGA6P3X7R1E685M250AB
Part Number CGA6P3X7R1E685M250AB
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)