TDK Corporation CGA6P2X8R1E335K250AE
Part No.:
CGA6P2X8R1E335K250AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P2X8R1E335K250AE.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X8R 1210
Shipping
Inventory:715
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P2X8R1E335K250AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P2X8R1E335K250AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P2X8R1E335K250AE?
Image CGA6P2X8R1E335K250AE
Part Number CGA6P2X8R1E335K250AE
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination, High Temperature
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)