TDK Corporation CGA6P2X8R1E335K250AA
Part No.:
CGA6P2X8R1E335K250AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P2X8R1E335K250AA.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 25V X8R 1210
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P2X8R1E335K250AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P2X8R1E335K250AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P2X8R1E335K250AA?
Image CGA6P2X8R1E335K250AA
Part Number CGA6P2X8R1E335K250AA
Product Status Active
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)