TDK Corporation CGA6P1X8R1E106M250AE
Part No.:
CGA6P1X8R1E106M250AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P1X8R1E106M250AE.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X8R 1210
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P1X8R1E106M250AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P1X8R1E106M250AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P1X8R1E106M250AE?
Image CGA6P1X8R1E106M250AE
Part Number CGA6P1X8R1E106M250AE
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)