TDK Corporation CGA6P1X8R1E106M250AD
Part No.:
CGA6P1X8R1E106M250AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P1X8R1E106M250AD.pdf
Description:
CAP CER 10UF 25V X8R 1210 EPOXY
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P1X8R1E106M250AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P1X8R1E106M250AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P1X8R1E106M250AD?
Image CGA6P1X8R1E106M250AD
Part Number CGA6P1X8R1E106M250AD
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)