TDK Corporation CGA6P1X7T0G107M250AC
Part No.:
CGA6P1X7T0G107M250AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P1X7T0G107M250AC.pdf
Description:
CAP CER 100UF 4V X7T 1210
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.114" (2.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P1X7T0G107M250AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P1X7T0G107M250AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P1X7T0G107M250AC?
Image CGA6P1X7T0G107M250AC
Part Number CGA6P1X7T0G107M250AC
Product Status Active
Capacitance 100 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings AEC-Q200
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.114" (2.90mm)