CGA6P1X7S3D222M250AA.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA6P1X7S3D222M250AA |
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Series | CGA |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 2200 pF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 2000V (2kV) |
| Temperature Coefficient | X7S |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | - |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Applications | Automotive |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.110" (2.80mm) |