TDK Corporation CGA6P1X7S0J336M250AC
Part No.:
CGA6P1X7S0J336M250AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P1X7S0J336M250AC.pdf
Description:
CAP CER 33UF 6.3V X7S 1210
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P1X7S0J336M250AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P1X7S0J336M250AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P1X7S0J336M250AC?
Image CGA6P1X7S0J336M250AC
Part Number CGA6P1X7S0J336M250AC
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)