TDK Corporation CGA6P1C0G3A183G250AC
Part No.:
CGA6P1C0G3A183G250AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6P1C0G3A183G250AC.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1210,1000V
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6P1C0G3A183G250AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6P1C0G3A183G250AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6P1C0G3A183G250AC?
Image CGA6P1C0G3A183G250AC
Part Number CGA6P1C0G3A183G250AC
Product Status Active
Capacitance 0.018 µF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)