TDK Corporation CGA6N4NP02W223J230AA
Part No.:
CGA6N4NP02W223J230AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6N4NP02W223J230AA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 450V NP0 1210
Shipping
Inventory:294
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6N4NP02W223J230AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6N4NP02W223J230AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6N4NP02W223J230AA?
Image CGA6N4NP02W223J230AA
Part Number CGA6N4NP02W223J230AA
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)