TDK Corporation CGA6N3X7S1H475K230AE
Part No.:
CGA6N3X7S1H475K230AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6N3X7S1H475K230AE.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X7S 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.102" (2.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6N3X7S1H475K230AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6N3X7S1H475K230AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6N3X7S1H475K230AE?
Image CGA6N3X7S1H475K230AE
Part Number CGA6N3X7S1H475K230AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.102" (2.60mm)