TDK Corporation CGA6N1C0G3A822J230AC
Part No.:
CGA6N1C0G3A822J230AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6N1C0G3A822J230AC.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 1KV C0G/NP0 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6N1C0G3A822J230AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6N1C0G3A822J230AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6N1C0G3A822J230AC?
Image CGA6N1C0G3A822J230AC
Part Number CGA6N1C0G3A822J230AC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)