TDK Corporation CGA6N1C0G3A822G230AE
Part No.:
CGA6N1C0G3A822G230AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6N1C0G3A822G230AE.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1210,C0G,1
Product Status:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6N1C0G3A822G230AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6N1C0G3A822G230AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6N1C0G3A822G230AE?
Image CGA6N1C0G3A822G230AE
Part Number CGA6N1C0G3A822G230AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 8200 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)