TDK Corporation CGA6M4X7T2W224K200AA
Part No.:
CGA6M4X7T2W224K200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M4X7T2W224K200AA.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
450V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M4X7T2W224K200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M4X7T2W224K200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M4X7T2W224K200AA?
Image CGA6M4X7T2W224K200AA
Part Number CGA6M4X7T2W224K200AA
Product Status Active
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)