TDK Corporation CGA6M4X7R2J683K200AA
Part No.:
CGA6M4X7R2J683K200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M4X7R2J683K200AA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 630V X7R 1210
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M4X7R2J683K200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M4X7R2J683K200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M4X7R2J683K200AA?
Image CGA6M4X7R2J683K200AA
Part Number CGA6M4X7R2J683K200AA
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)