TDK Corporation CGA6M3X8R2A474M200AB
Part No.:
CGA6M3X8R2A474M200AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M3X8R2A474M200AB.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 100V X8R 1210
Shipping
Inventory:409
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M3X8R2A474M200AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M3X8R2A474M200AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M3X8R2A474M200AB?
Image CGA6M3X8R2A474M200AB
Part Number CGA6M3X8R2A474M200AB
Product Status Active
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)