TDK Corporation CGA6M3X8R1C685K200AB
Part No.:
CGA6M3X8R1C685K200AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M3X8R1C685K200AB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 16V X8R 1210
Shipping
Inventory:483
Product Status:
Active
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M3X8R1C685K200AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M3X8R1C685K200AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M3X8R1C685K200AB?
Image CGA6M3X8R1C685K200AB
Part Number CGA6M3X8R1C685K200AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)