TDK Corporation CGA6M3X7S2A335M200AB
Part No.:
CGA6M3X7S2A335M200AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M3X7S2A335M200AB.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 100V X7S 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M3X7S2A335M200AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M3X7S2A335M200AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M3X7S2A335M200AB?
Image CGA6M3X7S2A335M200AB
Part Number CGA6M3X7S2A335M200AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)