TDK Corporation CGA6M3X7R2E104K200AA
Part No.:
CGA6M3X7R2E104K200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M3X7R2E104K200AA.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M3X7R2E104K200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M3X7R2E104K200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M3X7R2E104K200AA?
Image CGA6M3X7R2E104K200AA
Part Number CGA6M3X7R2E104K200AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)