TDK Corporation CGA6M3X7R1H155M200AB
Part No.:
CGA6M3X7R1H155M200AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M3X7R1H155M200AB.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1210
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M3X7R1H155M200AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M3X7R1H155M200AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M3X7R1H155M200AB?
Image CGA6M3X7R1H155M200AB
Part Number CGA6M3X7R1H155M200AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)