TDK Corporation CGA6M2X8R1E225K200AD
Part No.:
CGA6M2X8R1E225K200AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M2X8R1E225K200AD.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1210 EPOXY
Shipping
Inventory:495
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Epoxy Mountable, High Temperature
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M2X8R1E225K200AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M2X8R1E225K200AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M2X8R1E225K200AD?
Image CGA6M2X8R1E225K200AD
Part Number CGA6M2X8R1E225K200AD
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Epoxy Mountable, High Temperature
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)