TDK Corporation CGA6M2X8R1E225K200AA
Part No.:
CGA6M2X8R1E225K200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M2X8R1E225K200AA.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1210
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M2X8R1E225K200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M2X8R1E225K200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M2X8R1E225K200AA?
Image CGA6M2X8R1E225K200AA
Part Number CGA6M2X8R1E225K200AA
Product Status Active
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)