CGA6M2X7R1H155M200AD.pdf
| Image |  |
| Part Number | CGA6M2X7R1H155M200AD |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 1.5 µF |
| Tolerance | ±20% |
| Voltage - Rated | 50V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Epoxy Mountable |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.087" (2.20mm) |