TDK Corporation CGA6M2X7R1H155K200AD
Part No.:
CGA6M2X7R1H155K200AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M2X7R1H155K200AD.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1210 EPOXY
Shipping
Inventory:370
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M2X7R1H155K200AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M2X7R1H155K200AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M2X7R1H155K200AD?
Image CGA6M2X7R1H155K200AD
Part Number CGA6M2X7R1H155K200AD
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)