TDK Corporation CGA6M2X7R1H155K200AA
Part No.:
CGA6M2X7R1H155K200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M2X7R1H155K200AA.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 50V X7R 1210
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M2X7R1H155K200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M2X7R1H155K200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M2X7R1H155K200AA?
Image CGA6M2X7R1H155K200AA
Part Number CGA6M2X7R1H155K200AA
Product Status Active
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)