TDK Corporation CGA6M2X7R1E475M200AD
Part No.:
CGA6M2X7R1E475M200AD
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M2X7R1E475M200AD.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 25V X7R 1210 EPOXY
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Epoxy Mountable
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC, Epoxy
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M2X7R1E475M200AD on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M2X7R1E475M200AD price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M2X7R1E475M200AD?
Image CGA6M2X7R1E475M200AD
Part Number CGA6M2X7R1E475M200AD
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Epoxy Mountable
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)