TDK Corporation CGA6M2C0G1H683J200AA
Part No.:
CGA6M2C0G1H683J200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M2C0G1H683J200AA.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 50V C0G 1210
Shipping
Inventory:651
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M2C0G1H683J200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M2C0G1H683J200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M2C0G1H683J200AA?
Image CGA6M2C0G1H683J200AA
Part Number CGA6M2C0G1H683J200AA
Product Status Active
Capacitance 0.068 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)