TDK Corporation CGA6M1X8R1E685K200AC
Part No.:
CGA6M1X8R1E685K200AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M1X8R1E685K200AC.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 25V X8R 1210
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M1X8R1E685K200AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M1X8R1E685K200AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M1X8R1E685K200AC?
Image CGA6M1X8R1E685K200AC
Part Number CGA6M1X8R1E685K200AC
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)