TDK Corporation CGA6M1X8L1C156M200AC
Part No.:
CGA6M1X8L1C156M200AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M1X8L1C156M200AC.pdf
Description:
CAP CER X8L 16V 15UF 20% 2.00MM
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M1X8L1C156M200AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M1X8L1C156M200AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M1X8L1C156M200AC?
Image CGA6M1X8L1C156M200AC
Part Number CGA6M1X8L1C156M200AC
Product Status Active
Capacitance 15 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)