TDK Corporation CGA6M1X7T2J154K200AE
Part No.:
CGA6M1X7T2J154K200AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M1X7T2J154K200AE.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1210
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.091" (2.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M1X7T2J154K200AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M1X7T2J154K200AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M1X7T2J154K200AE?
Image CGA6M1X7T2J154K200AE
Part Number CGA6M1X7T2J154K200AE
Product Status Active
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.091" (2.30mm)