TDK Corporation CGA6M1C0G3A182J200AC
Part No.:
CGA6M1C0G3A182J200AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M1C0G3A182J200AC.pdf
Description:
CAP CER 1800PF 1KV C0G/NP0 1210
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Applications:
Automotive, SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M1C0G3A182J200AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M1C0G3A182J200AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M1C0G3A182J200AC?
Image CGA6M1C0G3A182J200AC
Part Number CGA6M1C0G3A182J200AC
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, SMPS Filtering
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)