TDK Corporation CGA6M1C0G3A182G200AE
Part No.:
CGA6M1C0G3A182G200AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6M1C0G3A182G200AE.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1210,C0G,1
Capacitance:
1800 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Voltage
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6M1C0G3A182G200AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6M1C0G3A182G200AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6M1C0G3A182G200AE?
Image CGA6M1C0G3A182G200AE
Part Number CGA6M1C0G3A182G200AE
Product Status Active
Capacitance 1800 pF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination, High Voltage
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)