TDK Corporation CGA6L4C0G2J153G160AE
Part No.:
CGA6L4C0G2J153G160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6L4C0G2J153G160AE.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1210,C0G,6
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6L4C0G2J153G160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6L4C0G2J153G160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6L4C0G2J153G160AE?
Image CGA6L4C0G2J153G160AE
Part Number CGA6L4C0G2J153G160AE
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)