TDK Corporation CGA6L4C0G2J153G160AA
Part No.:
CGA6L4C0G2J153G160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6L4C0G2J153G160AA.pdf
Description:
AUTOMOTIVE GRADE,MLCC,1210,C0G,6
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6L4C0G2J153G160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6L4C0G2J153G160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6L4C0G2J153G160AA?
Image CGA6L4C0G2J153G160AA
Part Number CGA6L4C0G2J153G160AA
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)