TDK Corporation CGA6L3C0G2E223J160AE
Part No.:
CGA6L3C0G2E223J160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.CGA6L3C0G2E223J160AE.pdf
Description:
CAP CER .022UF 250V C0G/NP0 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order CGA6L3C0G2E223J160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the CGA6L3C0G2E223J160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CGA6L3C0G2E223J160AE?
Image CGA6L3C0G2E223J160AE
Part Number CGA6L3C0G2E223J160AE
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings AEC-Q200
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)